Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Wspólne ćwiczenia przeciwpowodziowe z kompanią "CHROBRY" COO

21 czerwca na terenie Portu Morskiego Police odbyły się manewry przeciwpowodziowe pod kryptonimem „FALA650”, w których brały udział jednostki ochrony przeciwpożarowej z powiatu oraz siły i środki Kompani Specjalnej Powodziowej „CHROBRY” Centralnego Odwodu Operacyjnego.

Ćwiczenia były niezapowiedziane a scenariusz zakładał, że wskutek tzw. cofki istniało zagrożenie przelania wody przez wały przeciwpowodziowe i zalania nieruchomości położonych w pobliżu. Podczas działań użyto m.in. sprzęt pływający, pompy dużej wydajności oraz sprzęt przeciwpowodziowy. Punktem przyjęcia sił i środków był plac wewnętrzny Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A.
W manewrach udział wzięli m.in. Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jacek Rudziński z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej PSP w Szczecinie, przedstawiciele Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, przedstawiciele zarządzania kryzysowego szczebla powiatowego i miejskiego w Policach, wszystkie jednostki OSP z gminy Police (Trzebież, Tatynia, Tanowo, Police), strażacy z jednostek ratowniczo-gaśniczych ze Szczecina i Polic, Kompania Specjalna Powodziowa COO i Pluton Logistyczny COO, funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Łącznie w działaniach brało udział 36 pojazdów i blisko 90 strażaków.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy