Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Ćwiczeniach na terenie bazy paliw J&S ENERGY w Stobnie

W dniu 7 listopada 2020 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Policach oraz strażacy z OSP Wołczkowo i OSP Kołbaskowo, wzięli udział w ćwiczeniach na terenie bazy paliw J&S ENERGY S.A. w Stobnie.

Realizowany scenariusz obejmował pożar cysterny z paliwem, a celem przeprowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie obowiązujących procedur oraz gotowości do działań związanych z usuwaniem skutków awarii przemysłowej przez pracowników zakładu i służby ratownicze. Strażakom umożliwiono ponadto wykorzystanie systemów zabezpieczających zbiorniki i instalacje paliwowe oraz przetestowanie działek wodno-pianowych, z których podawano środki gaśnicze na zbiorniki z paliwem.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach akcentują, że każde tego typu działania w istotny sposób wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. W podsumowaniu wskazano zalety wynikające z doskonalenia pracowników w wykorzystaniu posiadanych urządzeń przeciwpożarowych i systemów bezpieczeństwa, korzyści z rozwijania umiejętności w kierowaniu akcją ratowniczo-gaśniczą do czasu przybycia profesjonalnych służb, a przede wszystkim możliwość wcześniejszego sprawdzenia współdziałania z dowódcami jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Ćwiczenia realizowano w wyjątkowych warunkach, przy pełnym rygorze sanitarnym.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
ePUAP: KPPSPPolice
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy