Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" 2019

Dziś w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W zmaganiach uczestniczyli reprezentanci trzech grup wiekowych wyłonieni w eliminacjach gminnych. Pierwsza część eliminacji polegała na rozwiązaniu testu. Po pięć osób z każdej grupy wiekowej, które uzyskały najlepsze wyniki w testach przeszły do finału ustnego. Każde z finalistów odpowiadało na trzy pytania z zakresu sprzętu pożarniczego, znajomości przepisów ppoż. oraz pierwszej pomocy.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Julia Woźniak, uczennica klasy pożarniczej z Zespołu Szkół w Policach, w grupie średniej wygrała ponownie Alicja Jaworek z MDP w Dobrej, zaś spośród uczniów szkół podstawowych najwyższe noty uzyskała Natalia Antoszewska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma "DOMLUX" Sp. z o.o. z Polic, Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo, Nadleśnictwo Trzebież oraz Komendant Główny PSP. Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Policki na eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 27 kwietnia w Mirosławcu. Życzymy powodzenia!

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy