Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Nowy sprzęt i remonty dla OSP z terenu powiatu polickiego dofinansowane ze środków MSWiA i KSRG.

W 2017 roku ochotnicze straże pożarne z powiatu polickiego mogły korzystać ze środków finansowych w ramach dwóch zadań publicznych.

W ramach zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do  krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego” dokonano zakupów na łączną sumę 57 973 zł. Wartość zakupionego sprzętu w ramach zadania publicznego „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” to 15 300 zł. Z pieniędzy publicznych w ramach w/w zadań skorzystało 90%  jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu naszego powiatu.

OSP Nowe Warpno jest największym beneficjentem publicznych środków z 2017 roku, gdyż w ramach inwestycji budowlanych wyremontowali strażnicę za łączną kwotę 45 tys. zł, w tym 37,5 tys. zł. to dotacja z budżetu państwa. Ponadto strażacy wzbogacili się m.in. o dwie pary butów strażackich i pięć pasów strażackich z zatrzaśnikami.

OSP Police wydało dotację na zakup trzech automatycznych bram wjazdowych w swojej strażnicy.

OSP Dobra zakupiła wentylator oddymiający, radiotelefon nasobny, dwie pary butów strażackich, pięć par rękawic specjalnych, cztery kominiarki niepalne oraz dwa sygnalizatory bezruchu.

OSP Smolęcin zakupiła przecinarkę spalinową do cięcia stali i betonu, hydronetkę plecakową, zestaw do oznakowania terenu akcji oraz sześć tłumic.

OSP Wołczkowo pozyskała wentylator oddymiający, dwa ubrania specjalne wraz z butami i rękawicami.

OSP Trzebież zakupiła wentylator oddymiający i butlę powietrzną do aparatu ochrony dróg oddechowych.

OSP Tatynia wzbogaciła się m.in. o sześć kominiarek niepalnych, dwa ubrania ochronne przeciw owadom błonkoskrzydłym i dwie kamizelki odblaskowe.

OSP Kołbaskowo pozyskała nosze podbierakowe ratownicze, trzy latarki i hełm strażacki.

OSP Brzózki zakupiła cztery pary obuwia strażackiego i jedno ubranie specjalne.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy