Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Pożar dachu budynku jednorodzinnego w trakcie budowy

1 lutego 2019 r. w trakcie prac budowlanych wybuchł pożar na dachu budynku jednorodzinnego przy ul. Wiśniowej w Policach. W trakcie dojazdu zastępów straży pożarnej pracownicy podjęli próbę gaszenia pożaru z drabiny przystawnej przy pomocy węża ogrodowego.

Strażacy po przyjeździe zlokalizowali źródło ognia za pomocą kamery termowizyjnej oraz podali prąd wody na palącą się izolację cieplną dachu. Celem ugaszenia źródła ognia dokonano częściowej rozbiórki pokrycia dachowego. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Police.

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zapalanie się zgromadzonych gazów palnych z pianki montażowej w przestrzeni między dachowej. Jak ustalono w trakcie działań pracownik wiercił otwory w ścianie na poddaszu, a następnie przez otwory uszczelniał przestrzeń między dachową pianką montażową. Następnie próbował sprawdzić ciąg powietrza przez jeden z otworów przy pomocy płomienia z zapalniczki. Po przystawieniu płomienia do otworu doszło do zapłonu zgromadzonych gazów palnych z pianki montażowej. Wskutek tego obłok palny zapalił izolację cieplną (piankę i styropian) na całej powierzchni jednej z połaci dachu.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy