Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Pożar dachu budynku wielorodzinnego w Nowym Warpnie

10 lutego br. dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o godz. 13.42 o pożarze dachu budynku mieszkalnego wielorodzinnego (4 lokale mieszkalne) usytuowanego przy ul. Podgrodzie w Nowym Warpnie.

Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej z OSP Nowe Warpno, OSP Brzózki, OSP Trzebież oraz JRG Police. W trakcie dojazdu zastępów blisko połowa powierzchni dachu budynku objęta była płomieniami. Działania ratowników wstępnie polegały na ewakuacji ludzi oraz przeszukaniu mieszkań czy przypadkiem nikt nie został w środku, następnie podjęto działania gaśnicze.

Działania gaśnicze utrudnione były ze względu na dużą ilość materiałów palnych stanowiących m.in. konstrukcję dachu i poddasza (elementy drewniane i płyty drewnopochodne, folia, styropian, papa). Kolejnym utrudnieniem był drewniany strop starego typu (wypełniony trocinami i trzciną) pomiędzy poddaszem a pierwszym piętrem, którędy pożar rozprzestrzeniał się na kolejne powierzchnie budynku. W trakcie działań ratowniczych konieczne było równoczesne prowadzenie prac rozbiórkowych dachu w celu dotarcia do ukrytych ognisk pożaru. Ze względu na duże zadymienie oraz duże zużycie butli powietrznych zadysponowano przewoźny kompresor sprężarkowy do napełniania butli powietrznych z ZSP GA Z.Ch. "Police" S.A. oraz dowieziono dodatkowe butle powietrzne z jednostki OSP w Nowym Warpnie. Po lokalizacji pożaru kontynuowano prace rozbiórkowe oraz przeprowadzono ewakuację mienia z lokali mieszkalnych. Na miejsce zdarzenia ponadto zadysponowano zespół PRM oraz Policję. Nikt nie został ranny.

Akcja trwała 6 godz. 52 minut i brało w niej udział łącznie 36 strażaków z 10 zastępów.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy