Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Pożar gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach

21 lipca o godz. 19.14 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o pożarze budynków mieszkalnych i stodoły na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Rzędzinach (gm. Dobra).

Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowano 5 zastępów gaśniczych straży pożarnej w tym cysternę z wodą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar podpiwniczonej stodoły, która znajdowała się po środku gospodarstwa agroturystycznego oraz objęte płomieniami pobliskie trzy budynki mieszkalne. Przed przybyciem straży pożarnej wszyscy domownicy ewakuowali się z obiektów mieszkalnych - łącznie 9 osób.

Przybyła w pierwszej kolejności OSP Dobra podała prąd wody w obronie na najbardziej zagrożony pożarem budynek mieszkalny. Kolejne przybywające zastępy prowadziły działania w natarciu na palące się budynki mieszkalne oraz na stodołę i objęte pożarem, nagromadzone w pobliżu stodoły materiały palne. Ze względu na znaczne potrzeby w zaopatrzeniu w wodę do gaszenia pożaru zadysponowano dodatkowe siły i środki oraz cysternę ze Szczecina oraz utworzono punkt czerpania wody z jeziora w Stolcu. Teren akcji został podzielony na 3 odcinki bojowe ze względu na jej rozmiar i dużą powierzchnię pożaru, którą oszacowano na 700 m2.

Akcja trwała blisko 6 godzin i uczestniczyło w niej 13 zastępów straży pożarnej (5 z JRG Police, 2 z JRG ze Szczecina, 2 z OSP Dobra, 1 z OSP Wołczkowo, 1 z OSP Police, 1 z OSP Tanowo i 1 z OSP Tatynia) oraz 46 strażaków w tym grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Na czas trwania akcji ze względu na zaangażowanie w akcji znacznych sił i środków z terenu powiatu przedysponowano zastęp z OSP w Trzebieży do JRG Police na zabezpieczenie obszaru chronionego.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
ePUAP: KPPSPPolice
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy