Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa dla seniorów

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji funkcjonariusz z tutejszej komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wraz z przedstawicielami Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Policach i Straży Miejskiej w Policach spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu Senior + w Policach.

Seniorzy dowiedzieli się m.in. o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego w miejscu zamieszkania w tym jak uchronić się przed tlenkiem węgla. Pracownik PSSE opowiedział m.in. jak odróżnić grypę od przeziębienia; o zasadach bezpiecznego grzybobrania i o niebezpieczeństwie zdrowotnym związanym z występowaniem kleszczy; o suplementach diety, których zażywanie nie jest pozbawione działań niepożądanych; o skutkach zdrowotnych palenia tytoniu. Pracownik Straży Miejskiej przestrzegł seniorów przed kradzieżami i wyłudzeniami „na wnuczka”.

Na zakończenie prelekcji podopieczni Dziennego Domu Senior + otrzymali elementy odblaskowe, karty ICE oraz ulotki i broszurki związane z bezpieczeństwem pożarowym w miejscu zamieszkania oraz związane z promocją zdrowia.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
ePUAP: KPPSPPolice
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy