Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

9 marca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach uroczyście otwarto pierwszą w województwie zachodniopomorskim salę szkoleniową "Ognik".  Powstała ona w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”.

Uczniowie w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków mają możliwość podnoszenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci poznają specyfikę służby strażaka, uczą się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole, oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Służą temu ćwiczenia praktyczne z alarmowania służb ratunkowych, wizualizacja zjawisk fizycznych występujących podczas pożaru, posługiwanie się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmuje również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, rywalizację sportową połączoną z obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach.

Podczas realizacji zajęć wykorzystywane są filmy edukacyjne, stanowisko doświadczeń fizyczno-chemicznych oraz pomieszczenie imitujące spalone mieszkanie. Program szkoleń będzie wzbogacany o tematy dotyczące sezonowych zagrożeń: wypalania traw, bezpiecznego pobytu nad wodą, tlenku węgla, paleniu ognisk w lesie, zamarzniętych akwenów.

Większemu zaangażowaniu uczniów w zajęcia służą zakładane przez nich strażackie stroje, które stanowią wyposażenie „Ognika”.


Zajęcia w roku szkolnym odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 10.00 - 12.00. Grupy nie mogą być liczniejsze niż 30 osób. Aby uzyskać informacje o dostępnych terminach i zapisać grupę na zajęcia należy kontaktować się z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pod numerem telefonu 914316814 lub 914316813.

Zajęcia mają charakter edukacyjno-prewencyjny i są bezpłatne.

Zdjęcia: Paweł Blachura

 

 

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
ePUAP: KPPSPPolice
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy