Potrzebujesz pomocy straży pożarnej? zadzwoń pod 998

Skutki silnej wichury na terenie powiatu polickiego

Wczoraj (21.09.2018) na terenie powiatu polickiego było 28 zdarzeń do których zadysponowano zastępy straży pożarnej.

Większość z nich dotyczyła usuwania połamanych drzew na skutek silnych wiatrów związanych z przemieszczającym się nad regionem frontem atmosferycznym m.in. na ulicy Jasienickiej w Policach drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Na szczęście nie było osób rannych. Ponadto silna wichura zrywała bądź uszkadzała linie energetyczne w wyniku, których dochodziło do pożarów lasów lub traw m.in. w Miroszewie, Nowym Warpnie, Tanowie, Tatyni i Grzepnicy.

Pomimo bardzo dużej ilości powstałych miejscowych zagrożeń, które zgłaszane były w trakcie prowadzenia akcji gaszenia 4 ha pożaru terenu zalesionego w Policach przez znaczne siły i środki (8 zastępów), dzięki optymalnej koordynacji zastępów straży pożarnych przez powiatowego stanowisko kierowania wszystkie zagrożenia były sukcesywnie usuwane na podstawie priorytetów wobec powstałego niebezpieczeństwa.

W zdarzeniach zaangażowane były prawie wszystkie jednostki ochrony przeciwpożarowej w powiecie tj. JRG Police, ZSP GA Police, OSP Nowe Warpno, OSP Brzózki, OSP Trzebież, OSP Tatynia, OSP Police, OSP Tanowo, OSP Wołczkowo, OSP Dobra i OSP Kołbaskowo. Ponadto na okres wzmożonych interwencji do komendy skierowano wszystkich strażaków z dyżuru domowego w celu zwiększenia obsady na stanowisku kierowania i JRG.

Natomiast w dniu dzisiejszym (22.09) tj. od północy do godziny 15.00 zaewidencjonowano 5 zdarzeń – wszystkie związane z usuwaniem połamanych konarów lub powalonych drzew.

Zdjęcia: OSP Tatynia, OSP Dobra, OSP Police.

Galeria wydarzenia

Informacje

Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Policach
72-010 Police
ul. Tanowska 4a
godziny otwarcia 7:30 - 15:30
telefon 91 431 68 10
NIP 851-25-50-481
REGON 811769690

Szybki kontakt

Formularz kontaktowy